אמת הביאר – חובה לבקר

ישנם לא מעט אתרים מיוחדים, שונים ומגוונים, אשר אנחנו חייבים לבקר בהם לפחות פעם אחת בשביל להכיר את ההיסטוריה והתרבות של העם היהודי, גם אם לא מדובר בהכרח במקומות שנחשבים בולטים, כמו הכותל או המצדה. ישנם מקומות שהם יפים ומרשימים ועל כן הביקור בהם יכול להוות חוויה מרגשת ומיוחדת המתאימים בתור טיולי סוכות או טיולי פסח

דוגמא למקום בעל משמעות היסטורית, תרבותית, מקום בעל ערך רב ליהודים, אף על פי שהוא איננו מקום דתי אלא יש לו משמעות היסטורית המלמדת על הקשר בינינו לבין חלקת ארץ זו, היא אמת הביאר אשר בגוש הציון. 

מדובר  במנהרה תת קרקעית שאורכה 150 מטר, היא מהווה חלק בלתי נפרד ממערכות המים שבנה הורדוס אל ירושלים ובית המקדש. מדובר על מסלול הליכה ייחודי אשר יכול להוות הרפתקה מיוחדת שאין דומה לה. ילדים ומבוגרים יכולים ליהנות ממנה ואין ספק שהיא מהווה את אחת ההרפתקאות והמסלולים הייחודים בכפר עציון. 

איך מגיעים לשם?

בשביל להגיע אל אמת הביאר, רצוי מאוד להגיע אל בית ספר שדה כפר עציון, שם אפשר גם ללון, ומשם אפשר לצאת למסלולים שונים בטבע, אחד מהם הוא כאמור מסלול אמת הביאר. במקום אפשר לקבל את כל המידע ואף להיעזר במדריכים מקצועיים שיכולים לעזור בנושא. 

חשוב לציין, בשביל לצאת לטיול, יש לנעול נעליים נוחות ולהתלבש בצורה מתאימה. זה מסלול קליל יחסית אך יש לזכור שהוא כולל מים אשר מגיעים עד הברכיים ולכן, מומלץ לוודא מראש לאילו גילאים הוא מתאים, על מנת שילדים קטנים מדי לא ייכנסו ויטבעו. ייתכן מאוד שבתקופות שונות בשנה, המסלול יתמלא מים, מה שיכול להוות בעיה מסוימת, ולכן מוטב להימנע מכך עד שהתנאים ישתנו ויהיו מתאימים יותר. 

 

Uncategorized כללי נופש בארץ נופש בחו"ל
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו סים וירטואלי ומה היתרונות שלו?
סים וירטואלי, המכונה גם eSIM או מודול זהות מנוי וירטואלי, הוא חלופה דיגיטלית לכרטיס סים פיזי המאפשר...
קרא עוד »
יול 13, 2023
ללכת על קביים – עד כמה זה קשה?
כולנו אוהבים לראות באירועים את הדמויות המציגות. הבעיה היא שלא פעם קהל השחקנים נטמע בתוך הקהל ודי קשה...
קרא עוד »
אוק 29, 2019
תנאי מזג האוויר בדובאי
מזג האוויר בדובאי הוא החם ביותר בעולם. עם זאת, זו לא בעיה עבור האנשים שגרים שם. הבעיה היא שרוב האנשים...
קרא עוד »
יול 21, 2022