ויזה לאירופה? מי שמע על זה בכלל?

דרכון פורטוגלי

נכון, ויזה לאירופה נשמע כמו דבר משונה מאוד אבל לצערנו הרב הוא גם נכון. מדובר במהלך שמדינות רבות באירופה חתומות עליו מזה שנים רבים והוא מוכן לצאת לפועל ממש בזמן הקרוב. למעשה, המדינות השייכות להסכם זה כבר הודיעו למדינות הנקראות מדינות ETIAS, שבכדי להיכנס למדינות אירופה המוגדרות בהסכם זה כי יהיה עליהן להגיש בקשת ויזה לאירופה. 

ויזה לאירופה – זה אמיתי וזה קורה

נכון להיום שייכות להסכם הנקרא 'אמנת שנגן' כ-26 מדינות מאירופה, רובן מהאיחוד האירופי, והן שותפות להסכם המאפשר לתושביהן של כלל המדינות הללו, המגדירות עצמן כ'אזור שנגן', את היכולת לעבור בין המדינות ללא מעבר בביקורת הגבולות. הפיכתן למקשה אחת יצרה להן את האפשרות לסגור את גבולות 'אזור שנגן' לכל מי שלא שייך אליו בבקשת ויזה לאירופה. 

מהפסקה הראשונה ודאי הבנתם שישראל לא שייכת לאמנת שנגן מה שאומר שכל ישראלי שירצה להיכנס לאירופה, לאזור המוגדר בהסכם, יהיה עליו להגיש בקשת ויזה לאירופה כדי להוציא ויזה שנגן. זה אמנם נשמע מפחיד מכיוון שהתרגלנו לחשוב על ויזה לארצות הברית אך לא כך הדבר. 

מדובר בשאלון אינטרנטי שלוקח כ-10 דקות בו אתם ממלאים את הפרטים האישיים שלכם, שאלון אמינות ומשלמים את אגרת שליחת הבקשה. את התשובה לבקשה שלכם תקבלו לא יאוחר מ-48 שעות לחיוב או לשלילה. לא קיימות סיבות רבות לשלילה עבור ויזה לאירופה ולכן אל לכם לחשוש מפני סירוב. 

לאחר שקיבלתם תשובה חיובית לגבי הויזה שלכם, דעו כי היא תקפה ל-3 שנים או עד לפקיעת הדרכון שלכם. תוכלו להישאר עד 90 יום באזור. 

לסיכום,

ויזה לאירופה. כן, זה בהחלט קורה. השמועות אומרות 2023 אך שום דבר עוד לא ודאי. מה שכן, חשוב לדעת על כך ובמה זה כרוך.

Uncategorized כללי נופש בארץ נופש בחו"ל
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אירוח כפרי בקיבוץ בצפון
הקיבוצים הם קבוצת ישובים בישראל. הם הוקמו בסוף המאה ה-19 על ידי המהגרים היהודים ממזרח...
קרא עוד »
יונ 16, 2022
הוצאת ויזה להודו – הקשים שעלולים להיערם
החל משנת 2017 ניתן להנפיק ויזה להודו דרך רשת האינטרנט למשך 60 ימים. הנפקת ויזה למדינה לא תמיד הייתה דבר...
קרא עוד »
נוב 29, 2018
וילות למשפחות – בילוי וזמן איכותי משפחתי
וילות למשפחות הן דרך מצוינת לבלות זמן איכות עם הילדים שלכם. הם מספקים למשפחה מקום סביר וייחודי לשהות...
קרא עוד »
מרץ 28, 2023