ויזה לאירופה? מי שמע על זה בכלל?

דרכון פורטוגלי

נכון, ויזה לאירופה נשמע כמו דבר משונה מאוד אבל לצערנו הרב הוא גם נכון. מדובר במהלך שמדינות רבות באירופה חתומות עליו מזה שנים רבים והוא מוכן לצאת לפועל ממש בזמן הקרוב. למעשה, המדינות השייכות להסכם זה כבר הודיעו למדינות הנקראות מדינות ETIAS, שבכדי להיכנס למדינות אירופה המוגדרות בהסכם זה כי יהיה עליהן להגיש בקשת ויזה לאירופה. 

ויזה לאירופה – זה אמיתי וזה קורה

נכון להיום שייכות להסכם הנקרא 'אמנת שנגן' כ-26 מדינות מאירופה, רובן מהאיחוד האירופי, והן שותפות להסכם המאפשר לתושביהן של כלל המדינות הללו, המגדירות עצמן כ'אזור שנגן', את היכולת לעבור בין המדינות ללא מעבר בביקורת הגבולות. הפיכתן למקשה אחת יצרה להן את האפשרות לסגור את גבולות 'אזור שנגן' לכל מי שלא שייך אליו בבקשת ויזה לאירופה. 

מהפסקה הראשונה ודאי הבנתם שישראל לא שייכת לאמנת שנגן מה שאומר שכל ישראלי שירצה להיכנס לאירופה, לאזור המוגדר בהסכם, יהיה עליו להגיש בקשת ויזה לאירופה כדי להוציא ויזה שנגן. זה אמנם נשמע מפחיד מכיוון שהתרגלנו לחשוב על ויזה לארצות הברית אך לא כך הדבר. 

מדובר בשאלון אינטרנטי שלוקח כ-10 דקות בו אתם ממלאים את הפרטים האישיים שלכם, שאלון אמינות ומשלמים את אגרת שליחת הבקשה. את התשובה לבקשה שלכם תקבלו לא יאוחר מ-48 שעות לחיוב או לשלילה. לא קיימות סיבות רבות לשלילה עבור ויזה לאירופה ולכן אל לכם לחשוש מפני סירוב. 

לאחר שקיבלתם תשובה חיובית לגבי הויזה שלכם, דעו כי היא תקפה ל-3 שנים או עד לפקיעת הדרכון שלכם. תוכלו להישאר עד 90 יום באזור. 

לסיכום,

ויזה לאירופה. כן, זה בהחלט קורה. השמועות אומרות 2023 אך שום דבר עוד לא ודאי. מה שכן, חשוב לדעת על כך ובמה זה כרוך.

אהבתם את הפוסט? מוזמנים לשתף אותו עם חברים!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

נגנים לאירועים

נגנים לאירועים

נגנים לאירועים הפכו להיות אחת מהאטרקציות המבוקשות ביותר בכל אירוע, בין אם מדובר על אירועי חתונה, בר/ת מצווה, אירועי השקה, אירועי קוקטייל וכל אירוע פרטי

קרא עוד »
השכרת אוהלים

השכרת אוהלים

אנשים רבים אוהבים לערוך אירועים שונים, נועזים, יוצאי דופן. אתם חולמים על אירוע גדול ויוקרתי? חתונה מרגשת וכדו'? השכרת אוהלים מבית אוהלי נתנוב יכול להיות רעיון טוב

קרא עוד »
מחירי קניות בדובאי

מחירי קניות בדובאי

כאחד המקומות היוקרתיים ביורת בעולם, המחירים בדובאי בוודא מהממים את מי שרגיל לכך שבמזרח התיכון יש מקומות זולים יותר. נכון, יש את הקניונים היוקרתיים שבהם

קרא עוד »