מהו הסכם חיים משותפים?

הסכם חיים משותפים שונה מאוד מהסכם ממון. אמנם רבים נוטים להתבלבל ולערבב ביניהם, אך מדובר בהסכם הרבה יותר רחב ומקיף מהסכם ממון.

כפי שאתם כנראה יודעים הסכם ממון מאפשר לבני זוג להסדיר את ענייני הרכוש ביניהם לפני החתונה באופן שאם וכאשר מערכת היחסים שלהם תגיעה לסיומה, הם לא יצטרכו ליפול כלכלית.

זה קורה בדרך כלל כאשר שני בני הזוג מבוססים כלכלית כל אחד בעבודה או בעסקים שלו ובאופן זה בדרך כלל שני הצדדים מעוניינים בהסכם ממון. אולם הסכם חיים משותפים הוא רחב הרבה יותר שכן הוא כולל עוד תחומים מתחומי החיים.

אז מהו הסכם חיים משותפים ומאיזה גורם נובע ההבדל? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

הסכם חיים משותפים

הסכם חיים משותפים הוא הסכם שמאפשר לזוגות שלא רוצים להינשא על ידי הרבנות הראשית לישראל אולם עדיין הם חיים ביחד. במדינת ישראל זה כולל גם את הזוגות החד מיניים שהרבנות הראשית לא מאשרת את הנישואין שלהם ולכן הם צריכים מעמד אחר מבחינה חוקית.

הסכם חיים משותפים מאפשר לבני הזוג החיים שלא במסגרת נישואין להסדיר עניינים כמו משמורת על הילדים במקרה של סיום מערכת היחסים ועוד. 

ההסכם הזה מאפשר להם כמובן גם להסדיר עניינים של רכוש בין בני הזוג. זה יכול אפילו להיות ברמת ההוצאות בחייהם המשותפים אם כי רוב הזוגות לא יורדים לרזולוציות כאלו וחיים בחשבון בנק משותף כל עוד מערכת היחסים שלהם קיימת. קראו בהרחבה על הסכם ממון בין ידועים בציבור!

בנוסף, הסכם חיים משותפים מאפשר להם לקבל מעמד על פי החוק לזוגיות שלהם ואשר נוגע להרבה מאוד שירותים שכל אזרח במדינה צורך ויש הבדל בין אם הוא רווק או זוג נשוי.

Uncategorized כללי נופש בארץ נופש בחו"ל
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בלוג תיירות שכדאי להכיר
תעשיית התיירות פורחת. למעשה, זוהי התעשייה הצומחת ביותר בעולם. בתקופת הקורונה אנשים אמנם הסתגרו בבתים...
קרא עוד »
יול 17, 2022
Rs1 VS Sportsman
בהרבה מאוד ענפים יש היום צורך בכלי רכב תפעוליים. אם זה בחקלאות ואם זה במושבים שם יש פעילות משק. גם...
קרא עוד »
מרץ 04, 2019
ניווט במילאנו בקלות: מדריך מקיף להשכרת רכב
מילאנו, העיר התוססת והקוסמופוליטית בצפון איטליה, מציעה שילוב של היסטוריה, אופנה ותרבות. בעוד התחבורה...
קרא עוד »
יונ 30, 2023