איך נזהה שעש הבגדים נמצא אצלנו בבית?

הדברת עש הבגד

חרקים מסוימים כגון טרמיטים יכולים להשמיד ארונות ודלתות. עש לעומתם, יכול לחולל שמות ולגרום לנזקים מסוגים אחרים לגמרי. אם אתם חוששים שאולי יש לכם פולש בבית ושמו עש הבגדים, אלה הסימנים שיעזרו לכם לוודא שאכן הוא הבעיה.

בצורה כזאת אפשר לנקוט את הצעדים שיסלקו אותו במהירות. אגב, ניקוי הארונות באופן קבוע ואוורור הארונות יכולים להיות צעדי מניעה טובים למדי.

בדקו מקרוב את הבגדים שבארונות

שמו של עש הבגדים מעיד על אחד המאפיינים העיקריים של החרק הזה. הוא מאוד אוהב להימצא בסביבה של בגדים וטקסטיל. את נוכחותו בבית תוכלו לזהות כאשר תסתכלו מקרוב על הבגדים, במיוחד כאלה שהיו מאוחסנים בארון לא מעט זמן. אם אתם מזהים חורים בבגדים, זאת תוצאה של נזקי העש. קראו בהרחבה על הדברת עש הבגד!

אלה הסימנים שיופיעו על המדפים ובפינות הארון

סימן נוסף לכך שנמצא אצלם בבית האורח הבלתי קרוא עש הבגדים יתגלה לכם בתוך הארון עצמו. עש הבגדים מתחיל את חייו בתור זחל ובתור פקעת.

אם הבחנתם בזחלים או פקעות או מעין קורים שאינם נראים כמו קורי עכביש, אלה סימנים של עש הבגדים. למרות שהגלמים או הזחלים עשויים להיראות לכם כמו פרפרים לפני שפרשו כנפיים, לרוב הם לא ימצאו בתוך ארונות.

ריבוי עש עלול להזיק גם לארון

ריבוי של עש הבגדים עלול לגרום גם לנזקים מסוימים לארון עצמו. מלבד לכלוך וטינופת, הם עלולים לפגוע בעץ, במיוחד אם הארון ישן.

מכל הסיבות הללו, לא כדאי להשאיר את העש ללא טיפול. ישנם חומרים שיקטלו את העש וישאירו את הארון נקי. במידת הצורך, תוכלו להזמין מדביר, שיוכל לזהות אפילו סימנים ראשוניים של סוגי חרקים שונים, שמרבית האנשים חסרי הניסיון לא יגלו בקלות.

אהבתם את הפוסט? מוזמנים לשתף אותו עם חברים!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם