נחשים לא ארסיים נפוצים בישראל

נחשים לא ארסיים נפוצים בישראל

הנחש נחשב לבעל חיים לא ידידותי במיוחד והמחשבה על נחשים גורמת חשש ובהלה. למרות העובדה כי מתוך כ-40 מיני נחשים הנפוצים בישראל רק 9 מהם נחשבים לארסיים ומסוכנים. ולכן כאשר פוגשים בנחש, יש לזכור כי הסיכוי שהוא יהיה ארסי, קטן יחסית.

למרות זאת, תמיד קיים החשש של מפגש עם נחש ארסי ולכן מומלץ להזמין לוכד נחשים על מנת שיטפל בו ולא לסמוך רק על סימני הזיהוי של הנחש.

נחש לא ארסי = נחש חנק

בשל העובדה כי לנחשים הלא ארסיים אין אפשרות מהירה ללכוד את טרפם הם משתמשים בשיטה של חניקה. הם מתלפפים סביב הטרף, חונקים אותו או מפצפצים את עצמותיו ולאחר מכן הם בולעים אותו. נחש חנק הוא לרוב אינו מסוכן לבני אדם אלא אם כן מדובר בנחש ענק שמזונו הוא בעלי חיים גדולים ובעלי בשר.

נחשים בישראל

קיימים בישראל כ-30 סוגי נחשים שאינם נחשבים לארסיים כלל ואינם מהווים סכנה לבני אדם. המוכרים מבניהם הם הזעמניים.

  • במשפחת הנחשים הזעמניים ישנם שבעה סוגים; זעמן שחור, זעמן זיתני, זעמן מטבעות, זעמן דק, זעמן אוכפים, זעמן יפהפה וזעמן סיני.

נחש זעמן הוא לרוב נחש דק מאוד ואף זוחל במהירות רבה. לכל אחד מהם יש סימני היכר אשר לפיהם נבחר שמו. לדוגמא, לזעמן המטבעות יש כעין צורת מטבעות על גבו, זעמן שחור הוא כולו בצבע שחור וכן הלאה.

  • גם ממשפחת השלוונים ניתן למצוא מספר מיני נחשים לא ארסיים בישראל. יש את שלוון הקווים ואת שלוון הקולר, שלוון אזורים ושלוון שחור ראש וטלוא ראש ואף שלוון כתמים.

נחשים אלו מתאפיינים לרוב בגווני עור חומים בגוונים שונים ואורכם המקסימלי אינו מגיע אפילו למטר אחד.

  • נחש המים – שנמצא במקורות מים ובמקומות לחים כמו בנחלים, בביצות או ליד ברזים דולפים.
  • יש את הנימון דק, הנחשיל המצוי ואת נחשיל חד הראש שנראים יותר כמו תולעים ורודות ואורכם לא עובר את ה-35 ס"מ.

ישנם עוד נחשים פחות נפוצים והם: כרכן הקרינים, מטבעון המדבר, נחש החולות וחנק משריץ.

אהבתם את הפוסט? מוזמנים לשתף אותו עם חברים!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

אזרחות ספרדית

כמה עולה להוציא אזרחות אירופאית לבד

יותר ויותר ישראלים בוחרים בשנים האחרונות להוציא אזרחות אירופאית. מדובר באזרחים ישראלים שמחזיקים אזרחות ישראלית, דרכון ישראלי, חלקם הגדול נולדו בישראל וחיו כאן כל החיים

קרא עוד »

צעצועי מין זוגיים – שווה!

אחת הבעיות העיקריות איתן מתמודדים זוגות רבים בימנו, הוא הקושי לקיים יחסי מין או לחוות הנאה בעת קיום יחסי מין. לא מעט מחקרים, מאמרים וספרים

קרא עוד »
איך להתלבש לחופשה קייצית

איך להתלבש לחופשה קייצית?

יציאה אל חופשה קייצית היא בהחלט מאורע מרגש, ולו בשל הצורך לטוס ליעדים שונים בעולם, וליהנות מחופשה רגועה: בלי עבודה, בלי משימות ובלי שעון מעורר.

קרא עוד »