מכירת רכב ישן לפירוק, באילו מקרים זה כדאי?

פירוק רכבים במרכז

אם יש ברשותכם רכב לא תקין או רכב ישן שלא זז מהחנייה כבר מספר חודשים – הגיע הזמן לפתור את הבעיה. מכירת רכב ישן לפירוק אידאלית במקרים של רכבים שעברו תאונה, רכבים שהורדו מהכביש, רכבים ישנים ללא טסט, רכבים ישנים שמועמדים לגריטה. אותם רכבים שנמכרים לפירוק מועברים את מתחם בו חלקים תקינים מפורקים מהם לטובת שיפוץ ומכירה למוסכים.

מתי כדאי למכור רכב פרטי לפירוק?

  1. רכב שהושבת לאחר תאונה (אין כדאיות לתקן אותו).
  2. רכב ישן מאוד שאין הצדקה כלכלית להחזיק אותו והסיכויים למכור אותו אפסיים.

מכירת רכב ישן לפירוק חוסכת לכם זמן וכסף. הסכום שתקבלו בעבור הרכב אינו גבוה אך נחסכת מכם התעסקות עם מכירה ופינוי עצמי של הרכב. החוק העירוני אינו מאפשר העמדת רכב שאינו תקין בחנייה ציבורית ללא הגבלה. אלא אם מדובר בחנייה פרטית תתבקשו לפנות רכב לא תקין לאחר פרק זמן של חודש ימים.

כמה מקבלים על מכירת רכב לפירוק?

הסכום שתקבלו בעבור הרכב נקבע על פי השווי שלו. אם קיימים ברכב חלקים רבים שניתנים לשימוש חוזר הסכום שתקבלו יהיה גבוה יותר. כל רכב שמוצע למכירה נבדק בקפידה ומתומחר בצורה הוגנת. הסכום הסופי יהיה לרוב נמוך ממחיר המחירון של הרכב אך תקבלו את הכסף במזומן במקום.

איך נדע עם איזו חברה כדאי לעבוד?

פירוק רכבים מתבצע במגרשי פירוק פרטיים כאשר ההמלצה היא על עבודה מול חברות אמינות, וותיקות ומסודרות. חשוב שתבינו את כל השלבים בתהליך ותקבלו מראש הסברים והערכת מחיר. יש להסדיר את תהליך ביטול הרישיון באופן חוקי כך שהאחריות לרכב עוברת אל חברת הפירוק. ראו לדוגמה פירוק רכבים במרכז!

יש לבטל את רישיון הרכב במשרד התחבורה בנוכחות של בעל הרכב או מיופה כוח מטעמו.

אהבתם את הפוסט? מוזמנים לשתף אותו עם חברים!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם