איך מחדשים דרכון?

חידוש דרכון

רגע לפני החופש הגדול, משפחות רבות מתחילות לברר לאן לטוס השנה, אך הרבה פעמים לצד ההתרגשות הגדולה ושלל סידורים מסביב (תיאום חופשים, חיפוש אחר מזוודה, הכנת מסלולי טיול, בחירת רכב להשכרה וכדומה), אנשים שוכחים לבחון את הפרמטר החשוב מכל, שוכחים לוודא שהדרכון שלהם (ושל הבעל והילדים) אכן בתוקף, ועל כן חשוב ביותר לסמן וי על המשימה ואף חשוב ביותר לדעת מה עושים אם מבינים שיש למהר ולחדש, אם אכן מתכוונים לעלות על הטיסה הקרובה. כיצד אם כן מחדשים דרכון? באמצעות כמה צעדים פשוטים:

הכירו את הדרכון הביומטרי

אין לטעות שכל דרכון מאריכים באותו האופן. כך למשל כשמדובר על דרכון פורטוגלי יש לפנות לקונסוליה הקרובה למקום המגורים ולטפל בכך, אך כאשר מדובר בדרכון רגיל, הרי שמוטב לדעת שכיום מדינת ישראל מנפיקה אך ורק דרכונים ביומטריים – דרכונים חכמים שמצריכים טביעת אצבע ותצלום פנים, ומי שאינו שש ש"האח הגדול" ישמור את הנתונים הכה אישיים במאגר הממשלתי, פשוט זכאי להצהיר שהוא מסרב שאותו מידע אישי יישמר במאגר הממשלתי. מהי המשמעות? ששמרתם על זכות הפרטיות, אך באותה נשימה גם קיצרתם את תוקף הדרכון לחמש שנים (במקום שיהיה תקף לעשר שנים).

תחסכו זמן – קבעו תור!

על מנת להנפיק דרכון ביומטרי חובה לקבוע תור מראש, כך שאין לטעות שניתן להגיע ללשכת רשות האוכלוסין ולקוות שמשהו יצוץ. פה נציין שאין צורך לחכות שעה על הקו, אלא באופן מקוון ומהיר מתאפשר לקבוע תור, ומי שאינו חובב טכנולוגיה, ייעזר בחלופה, במוקד הטלפוני. קבעתם תור, אך אז גיליתם שצץ לכם משהו באותו תאריך? היכנסו לאתר בשנית ותעדכנו את התור הרצוי – פשוט ויעיל.

חידוש דרכון

רגע לפני שיוצאים מהבית

על מנת לחדש דרכון, יש צורך בתשלום אגרה ופה נציין שניתן לקבל הנחה. כיצד? ובכן חיילים בחובה, בקבע ובמילואים זכאים ל50% הנחה. בנוסף, אם תשלמו את האגרה באתר של רשות האוכלוסין, גם כן תזכו לקבל הנחה, אומנם לא חצי מחיר, אך כך הנחה שווה. כמו כן, רגע לפני שמגיעים ללשכה, עצרו לבחון שאתם מגיעים עם סך המסמכים הנדרשים. מה צריך להביא? תעודת זהות (רישיון נהיגה אינו מספיק), טופס בקשה לדרכון (או לתעודת מעבר ביומטרי) וכמובן שיש להביא את הדרכון הישן.

דרכון זמני

עברתם את כל התהליכים וכעת מחכים, באמצעות דואר רשום תוך עשרה ימים הדרכון יגיע אליכם הביתה. עם זאת, מה עושים אם גם עשרה ימים הם יותר מדי זמן לחכות, וזאת כי הטיסה בעוד כמה ימים? ובכן במקרה זה טוב לדעת שניתן להוציא דרכון זמני (תקף לשנה), אך פה העניינים מעט מסתבכים וזאת כי דרכון זמני לא ניתן להוציא בכול לשכה, ועל כן יש לערוך בירור מקדים. בנוסף, עבור דרכון זמני צריך לשלם הרבה יותר – כ200 ש"ח עבור דרכון לקטין וכ400 ש"ח עבור דרכון למבוגר.

חידוש דרכון בנתב"ג

הכול טוב ויפה אבל אתם ממש לחוצים כי הטיסה עומדת לצאת עוד יומיים? ובכן לא ברור מה עשיתם עד כה, אך כן טוב לדעת שגם עבור כך ישנו מענה, בנתב"ג אתם יכולים להנפיק דרכון זמני, אך פה העלויות כבר יותר גבוהות: כ420 ש"ח עבור קטין וכ800 ש"ח עבור מבוגר. מה צריך להביא לנמל עבור ההנפקה? כרטיס טיסה, את הדרכון הקודם, ת"ז ו2 תמונות. מסקנה? היו מאורגנים, היעזרו באתר המקוון ואל תשכחו להגיע ללשכה עם סך המסמכים הנחוצים. טיסה נעימה!

Uncategorized כללי נופש בארץ נופש בחו"ל
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חדר בריחה במרכז הארץ
חדר בריחה הוא סוג של משחק שבו המשתתפים ננעלים בחדר וצריכים להבין איך לברוח, הם צריכים לעשות זאת על ידי...
קרא עוד »
נוב 01, 2022
בילוי בחופשה: לוקים מושלמים עם נעלי עקב שחורות
יוצאות לחופשה? בין אם זו חופשה בחו"ל ובין אם מדובר בחופשה בארץ, אין ספק שיש לא מעט יעדים שמציעים מגוון...
קרא עוד »
דצמ 27, 2020
פגיעה באדם בעקבות תאונה – כל מה שצריך לדעת
לעולם לא תשמעו שנהג פגע בכוונה תחילה בהולך רגל או שביצע תאונה בכוונה, אך אף נהג אינו חסין מפני תאונות...
קרא עוד »
אוג 15, 2021