התרבות הסינית – השפעות תרבות המערב

התרבות הסינית – השפעות תרבות המערב

סין היא ללא ספק אחת המעצמות העולות בשנים האחרונות והיא מציעה היסטוריה בת אלפי שנים, מסורת ייחודית ומאידך עולם עסקי בעל פוטנציאל הצלחה גבוה מאוד. שיתופי פעולה עם עולם העסקים הסיני נושאים פרי והעולם המערבי יודע בהחלט למצוא את היתרונות הרבים שהוא מביא אתו, אך על מנת ליהנות מהשפע הרב יהיה עלינו להפנים את ההבדלים והשוני בין התרבות הסינית לעולם המערבי.

השפה הסינית היא אחת השפות המורכבות בעולם וישנם בנוסף גם ניבים שונים שמדוברים במחוזות ברחבי המדינה. קיים שוני גדול בהתייחסות של הסינים לכל מה שאנו מכירים, הם בעלי אופי שונה ולא תמיד נבין את ההקפדה שלהם על מנהגים. מצד שני הבנה של התרבות עשויה לקדם אותנו מאוד ולאפשר לנו ליצור קשרים עסקיים וחברתיים עם האנשים שחיים במדינה.

כיצד משפיעה התרבות המערבית על המדינה

היות ומדובר על מדינה שממוקמת במזרח הרחוק היא כמובן נחשפה באיטיות רבה לכל מה שמציע תרבות המערב. החדירה של כל מה שאנו מכירים היטב התבצעה במהלך עשרות שנים והסינים הצליחו ליצור שילוב של קדמה עסקית וטכנולוגית מבלי לוותר על כל גינוני התרבות ומנהגים שונים שנותרו חשובים מאוד.

מצב זה הביא רבים לנסות וללמוד את השפה ואת המנהגים הסיניים וזאת על מנת להצליח ליצור קשרים טובים יותר ולהגיע להישגים שונים. כל מי שטייל בסין בוודאי התרשם מהשילוב במוצלח בין מזרח ומערב והמדינה מציעה שלל אפשרויות של טיולים, מסלולים, ערי ענק וגם כפרים נידחים ששמרו על צביון מסורתי עד היום.

איך ניתן ללמוד על התרבות הסינית

ישנם מרכזים שונים שמציעים הכנה ולימוד של כל מה שדרוש בשביל להיכנס אל העולם המגוון ולהכיר את האנשים, המסורת והמנהגים. מומלץ לברר ולפנות אל אחד מהמרכזים הללו שמציעים גם שירותי תרגום מהשפה הסינית ואליה, תיווך והסברים מעמיקים לגבי דרכי ההתנהגות וכיצד מומלץ להתנהל. אפשר גם לפנות ישירות לאתר https://chineseinisrael.com/

מי שלא מכיר את המנהגים עלול לבצע שגיאות קריטיות שיטרפדו את הקשרים שלו עם אנשי עסקים מהמדינה ועל כן מומלץ שלא לוותר על למידה של החומר מהטובים ביותר בתחום זה.

כתוב/כתבי תגובה